Pagalba

Paieška :

 

DIPLOMINŲ DARBŲ PAGALBA. NEMOKAMA KONSULTACIJA. KREIPKIS!
                                                                                                                        

Mokslo dalykas: Filosofija, religija
 
 

 

TEMA:SUBSTANCIJOS PROBLEMA NAUJŲJŲ LAIKŲ FILOSOFIJOJE. Kodas: R909

REFERATAI, Referatas

kodas : R909

Referatas. Apimtis 6 psl.

 

ĮVADAS

 

 Racionalizmo šalininkai buvo B. Spinoza, G. Leibnicas, G. Hėgelis. Visi jie buvo įsitikinę, kad pasaulio tvarka yra protinga ir būtina, todėl protas gali ir privalo ją perprasti.

Metafizinėmis pažiūromis ryškiausiai išsiskyrė Rene Dekartas (Descartes) (1596-1650), Benediktas Spinoza (1632-1677), Gotfrydas Leibnicas (1646-1717). Tikrovę šie filosofai aiškino substancijos sąvoka.

Trumpai apibrėžiant substancija – tai kintančios tikrovės kokybinė vienovė, esmė.

Substancija (lot. substantia — esmė) — materija, suprantama kaip vidinė visų jos saviraidos formų vienybė, kaip visų gamtos ir istorijos reiškinių įvairovė, apimanti žmogų ir jo sąmonę, ir todėl fundamentali mokslinio pažinimo, teorinio konkretybės atspindėjimo kategorija (Abstraktybė ir konkretybė). Filosofijos istorijoje iš pradžių substancija suprantama kaip medžiaga, iš kurios susideda visi daiktai. Vėliau, ieškant visos esamybės pagrindo, substancija pradedama laikyti ypatingu dievo žymėjimu (scholastika), o tai sukelia sielos ir kūno dualizmą. Šis dualizmas — savotiška teologinio mąstymo ir mokslinio mąstymo nesuderinamumo išraiška. Naujaisiais laikais substancijos problemą ryžtingiausiai kėlė Dekartas. Dualizmą, vystydamas materialistinę filosofiją, įveikė Spinoza, kuris, laikydamas tįsumą ir mąstymą vieningos kūniškos substancijos atributais, traktavo ją kaip pačios savęs priežastį. Tačiau Spinoza nesugebėjo pagrįsti substancijos vidinio aktyvumo, „savaveiksmiškumo".

Toliau šiame darbe plačiau aptarsiu substancijos problemą naujųjų laikų filosofijoje remdamasi filosofais: R.Dekartu, B.Spinoza ir G.V.Leibnicu.

 

Taigi bendras šio rašto darbo tikslas – išsiaiškinti substancijos problemą naujųjų laikų filosofijoje.

 

 

Darbas pilnai parašytas!


 
 
   
Atgal
Dalintis
18.99 €   
 

 
 
 
Pagalba

Studento.lt facebook'e


DIPLOMINIAI DARBAI PAGAL UŽSAKYMA SU GARANTIJA! NEMOKAMA KONSULTACIJA OFISE!
STATISTINĖ KIEKYBINIŲ DUOMENŲ ANALIZĖ SU SPSS ir kt.
Galimybę tiesiogiai bendrauti ofise, konsultuotis, derinti rašomo darbo detales.